<< Zpět do Vzdělávacího centra

Pokud chcete integrovat váš Caflou kalendář do vašeho Outlook kalendáře tak, aby docházelo k automatické synchronizaci, postupujte následovně:

Jděte do možnosti "Export" a vyberte volbu "MS365 Calendar":​

export Caflou kalendáře do Outlooku

​V dalším kroku si kalendář pojmenujte a uložte:​

Pojmenování Outlook kalendáře

​🔐 Ověření

  1. V následném kromu může Outlook vyžadovat ověření vašeho Outlook účtu (email, heslo, případně 2FA).
  2. Pokud používáte firemní účet a jste první, kdo vytváří propojení Caflou s Outlook kalendářem, bude nutné zažádat o svolení administrátora firemního Outlook účtu - formulář s žádostí se automaticky nabídne, vyplníte důvod/poznámku a odešlete. Následně musíte čekat, dokud administrátor žádost neschválí (o schálení budete informování emailem).
  3. Po schválení žádostí o propojení administrátorem je nutné provést propojení opětovně. 

Jakmile je synchronizace uložena, kalendář z Caflou uvidíte mezi vašimi kalendáři v Outlooku (může být nutný refresh stránky):​

Caflou kalendář mezi Outlook kalendáři

​Pokud např. přidáte schůzku do Outlook kalendáře (pozor, je třeba událost umístit do připojeného kalendáře), zobrazí se ihned v Caflou kalendáři, pokud změníte termíny úkolů (z Caflou) přes Outlook kalendář, změny termínů se opět ihned zobrazí v Caflou kalendáři. To samé opačným směrem z Caflou do Outlook kalendáře. (Pozn.: pokud cokoliv smažete v Outlook kalendáři, nedojde ke smazání objektu z Caflou)

☝ Caflou v Outlooku vytvoří kalendář, který odpovídá aplikovanému filtru v Caflou kalendáři v momentu vytvoření propojení. Tedy např. můžete aplikovat filtr pouze na úkoly nebo pouze na události, ve filtru můžete zvolit, zda chcete vidět jen konce úkolů či projektů nebo celé trvání a cokoliv máte právě ve filtru, se bude synchronizovat s Google kalendářem. Počet propojení je neomezený, tedy můžete si vytvořit  různé "pohledy" podle konkrétní potřeby.